Välkommen till ett nytt läsår
Lundaskolan är en för- & lågstadieskola belägen vid Hornstull (söder) i Stockholm. Välkommen att läsa mer om vår verksamhet här på hemsidan.
Lundaskolan, förskola, lågstadieskola, Södermalm, Stockholm
17456
post-template-default,single,single-post,postid-17456,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Välkommen till ett nytt läsår

Välkommen till ett nytt läsår

Välkommen till ett nytt läsår. Lundaskolan är nu fullt utbyggd med sina 4 klasser. Nytt för denna termin är att Lundaskolan kommer att erbjuda läxhjälp på fritids, håll utkik. Vi kommer också i samarbete med Stockholms hem att bygga om vår lekgård. Rutschkanan är dock tillsvidare avstängd då den ska borttransporteras.