Lundaskolan | Kontakt
Lundaskolan är en för- & lågstadieskola belägen vid Hornstull (söder) i Stockholm. Välkommen att läsa mer om vår verksamhet här på hemsidan.
Lundaskolan, förskola, lågstadieskola, Södermalm, Stockholm
1452
page-template,page-template-contact-page,page-template-contact-page-php,page,page-id-1452,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 
Adress och information

Lundaskolan

Lundagatan 43

117 28 Stockholm

 

E-post: info@lundaskolan.se

 

Konto för barnomsorgsavgiften:
Postgiro: 875745-2

 

Vi har personal på plats mellan 07.00 – 17.30. Lättast är annars att nå oss via allas personliga e-post.

Välkommen  //  Gunnel

Per Johansson 

Skolchef

IMG-8635_2
Gunnel Johansson 

Rektor

E-post och telefonnummer

Rektor: Gunnel Johansson gunnel@lundaskolan.se

Lärare FSK: Karolina Westberg karolina@lundaskolan.se

Lärare Åk 1: Rebecca Lund rebecca@lundaskolan.se

Lärare Åk 2: Josefina Åhnberg

Lärare Åk 3: Jeanette Helgén jeanette@lundaskolan.se

 

Pedagogisk personal:

Stefan Hägerbäck stefan@lundaskolan.se

Emelie Hagman emelie@lundaskolan.se

Petra Agehorn petra@lundaskolan.se

Ivar Jonsson ivar@lundaskolan.se

Minnelie Franconeri minnelie@lundaskolan.se

Filippa Svenningsson filippa@lundaskolan.se

Johan Pettersson johan@lundaskolan.se

 

Skolchef: Per Johansson per@lundaskolan.se

 

Telefon Rektor: 0707395776

Telefon Förskoleklass: 0707459598

Telefon Åk 1: 0705736217

Telefon Åk 2-3: 0705736226

Arbetsplatsens skyddsombud är Stefan Hägerbäck

Förnamn*

Efternamn*

E-post*

Telefon*

Rubrik*

Meddelande*